BRAZILSKÝ KERATIN

27.09.2020

Co je to keratin

Keratin je druh proteinu, který představuje základní stavební složku vlasu.  Vyskytuje se v pokožce, nehtech, ale nejvíce ho je ve vlasech. Lidský vlas se skládá až z 95% z keratinu.

  Keratin má životně důležitou roli pro budování struktury vlasů. Je odpovědný za jejich pevnost, sílu, pružnost, růst a celkovou kvalitu. Ovlivňuje také to, jestli jsou vlasy rovné nebo kudrnaté. Rovné vlasy mají keratin rovnoměrně rozmístěn po celé délce vlasového vlákna, zatímco při kudrnatých vlasech se keratin tvoří nerovnoměrně, jednou napravo, jindy nalevo. Důsledkem toho je růst vlasů v různých směrech, čímž vzniká jejich zvlnění. 

Co způsobuje ztrátu keratinu?

Pokud je keratin ve vlasech neporušen, je vysoce elastický a nerozpustný ve vodě. Toleruje i určitou míru tepla ze stylingových nástrojů jako jsou fény, žehličky, kulmy. Vlasy dokážou lépe odolávat vnějším vlivům jako je vítr, UV záření či volné radikály. Jedná se hlavně o vlasy panenské. ( tzn. vlasy dětské do zhruba 14 let věku bez chemických úkonů)

K narušení keratinu dochází každodenní péčí jako je česání, mytí vlasů, působením vnějších vlivů. Dále má na úbytek keratinu vliv  stárnutí, nemoci. Na silné narušení má pak vliv hlavně vysoké mechanické a chemické zatížení vlasu. To znamená, že pokud si budete často vlasy barvit, melírovat, žehlit, fénovat či vystavovat UV záření, aniž byste vlasy pravidelně chránili správnými produkty, mohou se dlouhé keratinové řetězce postupně rozpadnout na menší části. Jakmile k tomu jednou dojde, stane se vlasový keratin ve vodě rozpustný a začne se postupně vymývat pryč. A vlasy, které byly kdysi pevné, pružné, lesklé a zdravé budou suché, křehké, lámavé, nepoddajné.

CO JE BRAZILSKÝ KERATIN?

Brazilský keratin je profesionální přípravek založený na bázi keratinu, který byl vyvinut v roce 2006 v Brazílii. Jde o semi-permanentní salonní ošetření, které umožňuje vlasy narovnat bez poškození a beze změny jejich struktury. Naopak jim dodává zpět zdraví, hebkost, lesk a sílu.

Ošetření brazilským keratinem probíhá tak, že molekuly keratinu pronikají zažehlením do střední vrstvy vlasu, vyplňují jeho poškození a tím, že se keratin usadí po celé ploše vlasového vlákna, stane se vlas rovným, hladkým a lesklým. Další výhodou je, že rovnání brazilským keratinem je šetrné a vratné, po 2 až 3 měsících se z vlasů znovu vymyje bez trvalých následků. Brazilský keratin také slibuje vyšší odolnost proti UV záření, slané a chlorované vodě i před změnami teplot. Keratinové ošetření vlasů se hodí zejména pro nepoddajné a vlnité vlasy. 

Pro vlasy jemné, poškozené nebo prodloužené je pak vhodné použít Hloubkovou kůru BOTOX

JAK OŠETŘENÍ PROBÍHÁ ?

Vlasy se umyjí čistícím šamponem aby se zbavili všech nečistot

Vlasy se vysuší fénem do sucha

Na suché vlasy se nanese keratin, 1,5 cm od hlavy po celé délce

Kůra se nechá 20 - 30 minut působit

Vlasy se vysuší do sucha a rozčešou kartáčem

Vlasy se vyžehlí po pramenech žehličkou 

Služba trvá 1,5 až 2 hodiny podle délky a hustoty vlasů.

Ceny jsou od 650,- až 1250,-.

Vlasy se po aplikaci nesmí 3 dny umýt, nesmí se spínat do culíků, drdolů, nesmí se použít žádné sponky a nesmí se použít žádný styling.

 Po 3 dnech se vlasy umyjí doporučeným šamponem a následuje běžná péče, na kterou je zákaznice zvyklá.

Při aplikaci keratinu není vhodné být nalíčená. Keratin během aplikace čpí do očí a nosu. Toto je způsobeno konzervanty v přípravku.